+98 4135544507

کنتاکتورهای کنترل کننده ی موتور

شرکت آلن بردلی یک خط کامل از کنتاکتورهای چند منظوره و قوی برای IEC و NEMA ارائه می دهد. ماژول های IEC این شرکت کنترل های AC و DC را ارائه می دهند. این ماژول ها دوستدار محیط زیست، همه کاره و بسیار انعطاف پذیر هستند. کنتاکتور های NEMA بخاطر انعطاف پذیری زیاد ، قابلیت اطمینان بالا و طول عمر طولانی شناخته شده اند.

کنتاکتورهای IEC

کنتاکتور های  IEC ساخت شرکت آلن بردلی قابل استفاده در مدارات ac و dc هستند. این کنتاکتور ها متنوع و انعطاف پذیر هستند و می توانند در حین ارائه عملکرد قطع و وصل، از دستگاه های دیگر نیز محافظت کنند.

کنتاکتورهای IEC شامل موارد زیر میباشند:


????کنتاکتورهای خازنی

کنتاکتور خازنی کنتاکتوری است که برای راه اندازی خازن های قدرت که برای اصلاح ضریب قدرت استفاده میشود مورد استفاده قرار میگیرید و معمولاً این خازن ها در بانکهای خازن قرار میگیرند.

کنتاکتورهای خازنی تشکیل شده از یک کنتاکتور معمولی، کنتاکت کمکی مخصوص کنتاکتور خازنی و ۶ تکه سیم با مقاومت بالاتر از سیم های افشان معمولی، ساختار این کنتاکتور ها این گونه است که کنتاکت کمکی و کنتاکتوراصلی از لحاظ مکانیکی به هم متصل هست و از لحاظ الکتریکی هم به وسیله سیم به صورت موازی به هم وصل است.
در کنتاکتور های خازنی شیوه عمل به این صورت است که روی کنتاکتور یک سری کنتاکت کمکی نصب میشود و همانطور که در بالا گفتیم به وسیله سیم های دارای مقاوت بالا به کنتاکت های اصلی وصل شده ، کنتاکت کمکی از لحاظ مکانیکی طوری ساخته شده که قبل از کنتاکتور اصلی وصل شود و شارژ اولیه خازن از طریق سیم های مقاومتی صورت پذیرد تا کنتاکتور آسیب نبیند.

بعد از بسته شدن کنتاکت های اصلی، کنتاکت های کمکی از مدار خارج شده و خازن از طریق کنتاکت های کنتاکتور تغدیه میشود.

 100Q کنتاکتور خازنی شرکت آلن بردلی برای سوئیچ بانک های خازن طراحی شده است. این کنتاکتورها جریانهای شدید عبوری از تیغه ها را محدود میکنند و این باعث کاهش استرس ولتاژ کنتاکترها و خازن ها می شود. این کنتاکتورها در سایز کوچک و مقرون به صرفه ارائه میشوند و در ساختارشان از راکتورهای هسته هوایی استفاده نشده است.

شکل۱

????کنتاکتورهای مینیاتوری

این کنتاکتورها هم اندازه و همانند کلیدهای مینیاتوری قابل نصب روی ریل هستند. از لحاظ ساختار و نحوه عملکرد کاملا مشابه کنتاکتورهای مرسوم بوده و در اشکال تک پل ، دوپل و چهارپل و از نظر نوع کنتاکت باز یا بسته در آرایشهای مختلف قابل تهیه هستند. رنج آمپراژ گوناگون این کنتاکتور 20 ، 25، 40 و 63 آمپر میباشد.

 100K IECکنتاکتور مینیاتوری شرکت آلن بردلی برای برنامه های کاربردی تجاری و صنعتی طراحی شده است . این دستگاه های مینیاتوری، با عرض ۴۵ میلی متر، بسیار کم عمق هستند و عمق پنل کمتری نسبت به کنتاکتور استاندارد IEC نیاز دارند.کنتاکتور مینیاتوری 100k کنتاکتور جایگزین برای خانواده 100M  میباشد.

شکل۲

????کنتاکتور استاندارد

شرکت آلن بردلی یک خط کامل از کنتاکتورهای  IEC همه کاره را راه اندازی کرده است. کنتاکتور استاندارد 100-C به گونه ای طراحی شده است که فضای خیلی کمی از مدار را اشغال میکند، و کنتاکتور استاندارد 100-D دارای انعطاف پذیری بالا با یک رابط PLC یکپارچه طراحی شده است.


شکل۳

کنتاکتورهای NEMA

کنتاکتورهای موتور دار NEMA در سایز های 00 ... 9 در دو طرح نرمال باز و نرمال بسته برای ولتاژ راه اندازی تمامی موتورهای AC استاندارد در دسترس هستند. این کنتاکتورها همچنین می توانند برای بارهای غیر موتوری و روشنایی استفاده شوند. شرکت آلن بردلی همچنین انواع کنتاکتورهای NEMA را با صدور گواهینامه دریایی برای بسیاری از تجهیزات دریایی و خارج از ساحل ارائه می دهد.

کنتاکتورهای NEMA  شامل موارد زیر میشود:

????کنتاکتور AC

کنتاکتورهای سری  300 مدوله  NEMA، وقتی با رله های سری193  حالت جامد اضافه بار، کنتاکت های کمکی، قفل های داخلی و جرقه برها بر روی ریل های DIN نصب میشوند، سیستم بسیار انعطاف پذیر و قابل اطمینان خواهد بود.

شکل۴

????کنتاکتورهای تغذیه سیم پیچی  موتورها

کنتاکتورهای 500F AC  (نوع باز) در ساخت سیم کشی تغذیه در اندازه های  0 ... 5 طراحی شده اند. پایانه های خط در بالای دستگاه و پایانه های بار در پایین آن قرار گرفته اند. شما می توانید از این کنتاکتور ها برای کلیدزنی  موتورهای AC استفاده کنید، و با این کار دیگر نیازی به حفاظت اضافه جریان نیست. این کنتاکتور ها قابلیت کنترل از راه دور را دارند.

شکل۵

????کنتاکتورهای خلاء

کنتاکتورهای سری 1102C / 1104C  NEMA خلاء قابلیت اطمینان سیستم کنترل موتور را در محیط های نامتعادل و کثیف فراهم می کند. فن آوری خلاء با استفاده از خاموش کردن قوس فوق العاده قوی 600 وات طول عمر کنتاکتورها را بسیار افزایش میدهد.

شکل۶